top of page

EKSTREMSPORT

PÅ REISEFOT

Har du lyst til å reise og er du glad i ekstremsport?     

 

Vil du hoppe i strikk i Colombia, sitte rundt bålet i regnskogen i Amazonas, ta fallskjermsertifikat, ta dykkersertifikat i Sør Europa og suse ned Norges fineste bakker på downhillsykkel eller ski? Da er Ekstremsport på Reisefot linjen for deg! 

Ekstremsport på Reisefot tilbys også som halvårskurs både høsten 2025 og våren 2026.

 

Sjekk det ut!

Om linja

Et fullspekket år med ekstremsport, nye venner og reising! 

Forestill deg å hoppe helt alene ut av et fly med fallskjerm på ryggen fra 4.000 meters høyde, dra på tur i de majestetiske Andesfjellene i Colombia og Ecuador eller dykke og rafte i Europa.

I lag med gode venner og med god veiledning blir dette året en opplevelse for livet!

  • 2-Ukers backpacktur til dykkeparadiset Kroatia.

  • Vi reiser tilbake til Norge med tog og buss og finner på spennende aktiviteter mens vi reiser gjennom Europa.

  • 3-4-Ukers tur til Colombia og Ecuador

  • Vi møter en annen kultur, rafter på Amazonas elva og utforsker regnskogen

  • Tur til Danmark for å lære deg å kite

  • Flyging i vindtunnel

  • Strikkhopp

  • Wakeboard og vannski

  • Muligheten for å ta fallskjermsertifikat

  • Snøkiting på Hardangervidda

  • Muligheten til å ta dykkersertifikat

  • Bakkedager i puddersnø med alpinski / brett

  • Fjellturer i inn- og utlandet

  • Og mye mer!

Om lnja
Profesjonell skiløper
Free Style Mountain Bike
Ekstremsport på Reisefot (10).jpg
Kvinnelig klatrer

STUDIETURER

KROATIA

COLOMBIA

ECUADOR

DANMARK

Studietur

Vi pakker ryggsekken og drar!

Studietur for linja

Obligatorisk: Ja

Pris: Inkludert i linjepris

2 uker i Slovenia & 3-4 uker i Colombia og Ecuador.

EUROPA / KROATIA

Allerede på høsten reiser vi på backpacking til Kroatia. 

Vi pakker sekkene og backpacker på egenhand helt ned til Kroatia. Der venter blått hav og alt ligger tilrette for å lære seg å dykke i spektakulære omgivelser

Dykking blant urørte korallrev er en drøm for mange. Forestill deg å være vektløs under vann sammen med gode venner, bedre blir det ikke!

Når vi er ferdig med dykkerkurset pakker vi sekkene igjen og reiser tilbake til Norge.

På skolen venter en koselig førjulstid, før vi tar juleferie.

COLOMBIA OG ECUADOR

Etter juleferien pakker vi sekkene igjen og drar langt av sted til Colombia.

Vi reiser til byen Bogota, drar på tur til Chicamocha Canyon for å fly paraglider, går tur blant verdens høyeste palmetrær, utforsker fargerike landsbyer, lager vår egen sjokolade og skal på tur i Andesfjellene!

Her er det mye historie å oppleve og mange aktiviteter å gjøre.

Tør du å hoppe i Sør-Amerikas høyeste strikkhopp på hele 140 meter?

 

Etter to uker i Colombia drar vi sørover og krysser ekvator. I Ecuador venter nye eventyr!

Dette landet har mye å by på. Sammen opplever vi Maya-kulturen og drar på en 4-dagers fottur til vulkankrateret Quilotoa på 3.900 meters høyde. Kanskje vi til og med skal bestige en aktiv vulkan opp til 5000 moh?

Vi opplever regnskogen og Amazonas-omådet, der vi bor blant lokalbefolkningen. Her kommer vi tett på lokalbefolkningen «Indichurros» og opplever livet i Amazonas sammen med dem. Vi skal også rafte på Amazonas elva!

DANMARK

I løpet av året reiser vi til Danmark for å ha noen treningsdager med kiting. Norge er et av de beste stedene i verden for å snø kite og Danmark er en av de beste plassene å lære seg å håndtere en kite. Her er det mye vind og store strender, noe som er en perfekt kombinasjon for å lære seg å kite. Senere kommer vi til å bruke disse ferdighetene når vi skal starte med kiting på snø.

Det å kite på snø eller på vann er en fantastisk følelse, kiten blir som din personlige heis eller båt og du kan dra akkurat hvor du vil! Dette åpner opp for ekstremt mange muligheter. Du trenger ikke gå på topptur med en lang innmarsj og flere timer opp på en fjelltopp for å få noen turer med urørt pudder. Du kan heller kite opp til toppen å få mange flere turer ned! Du kan også kite på innsjøer med masse pudder eller du kan dra på lang tur med pulk og telt. Mulighetene er mange! 

DSC_0088.jpg
20230205_120023.jpg
20230126_122750(0).jpg
Ekstremsport på Reisefot (1).jpg

I Norge 

Etter at vi har kommet tilbake fra Sør-Amerika er det gode skiforhold i puddersnø, og vi skal på kurs i snøkiting på Hardangervidda!

Når våren kommer til Seljord er det fint å klatre eller å stå på wakeboard igjen. Kanskje du rekker enda et hopp i fallskjerm på slutten av skoleåret? Det blir også noen dager med å lære deg å fly paraglider!

Dette blir et folkehøgskoleår fullt av ekstremsport, sammen med gode venner. Vi har fokus på opplæring og sikkerhet står øverst på planen. I tillegg møter vi spennende kulturer når vi er på reisefot. Å få en forståelse for andre kulturer hjelper deg å bli mer bevisst på dine egne holdninger og verdier og se mulighetene som ligger i ulikheter.

Etter dette skoleåret sitter du igjen med fantastiske opplevelser, ferdigheter og kunnskaper som du vil ta med deg resten av livet!

Pris

Linjelærer

Jon Doe

Portrettfoto av linjelærer Corné Nieuwenhuize

Corné Nieuwenhuize 

Linjelærer for Ekstremsport på Reisefot

Corné er linjelærer på Ekstremsport på Reisefot. Han er lidenskapelig opptatt av fallskjerm, paragliding, moutainbiking, kiting og trening og er ofte å finne ute i naturen. Han liker seg best oppe i lufta, er paraglidinginstruktør og har den høyeste sertifisering som du kan ha innen faget.

Han er også en spreking som organiserer spinningtimene for elevene i Seljords nye treningssenter «Sterke-Nils». I tillegg er han valgfaglærer for idrett/friluftsliv, ski og idrett, og video/GoPro.

Praktisk informasjon

Praktisk Infomason

Siste fra bloggen

bottom of page